ZAAO logo

Aizvadīts pirmais izmēģinājuma virtuālais ceļojums atkritumu poligona kalnā

21.decembrī SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka URDA (turpmāk tekstā – URDA) telpās tās apmeklētāji kļuva par izmēģinājuma grupas dalībniekiem, kuriem bija iespēja nokļūt tur, kur tas līdz šim nebija iespējams – atkritumu poligona kalnā, kurā jau pavisam drīz arī ikviens no URDA apmeklētājiem varēs paviesoties virtuāli, pateicoties ,,Daibes ilgtspējas centrs” jaunākajam projektam ,,Ieraugi patiesību un rīkojies!”, kurš veidots īpaši domājot par pieaugušo izglītošanu.  

Aizvadīts pirmais izmēģinājuma virtuālais ceļojums atkritumu poligona kalnā

Projekta laikā:

  • Iegādātas 3D brilles;
  • Atkritumu kalna procesu pieredzēšanai tika sagatavots virtuālās realitātes video, kura veidošanai tika filmēts, montēts un programmēts.
  • Veikti izmēģinājumi video caurskatīšanai;
  • Ieraudzītas pirmās reakcijas un sadzirdētas pirmās nopūtas, jo redzēto tā īsti aizmirst nevar.

Projekta ietvaros esam radījuši nenovērtējamu materiālu, kas turpmāk tiks izmantots ikdienā, ļaujot nokļūt atkritumu kalnā, lai virtuāli pieredzētu tajā notiekošos procesus.
Ir ļoti svarīgi atkal un atkal atcerēties, ka dabā atkritumu nav, bet atkritumi ir vistiešākā mēraukla, kas parāda mūsu attieksmi pret vidi, kurā dzīvojam. Ar virtuālās realitātes palīdzību šo ziņu URDA apmeklētājiem varēsim nodot vēl dramatiskāk un pārliecinošāk.


Projektu ,, Ieraugi patiesību un rīkojies!” (projekta realizācijas Nr. 22-09-AL20-A019.2202-000009) finansē Lauku atbalsta dienests, realizē ,,Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku URDA.
Biedrības veiktajām aktivitātēm var sekot līdzi arī Facebook:  urda.lv un Instagram: urda_dtp platformās.

Scroll to Top
Skip to content