ZAAO logo

Ar interaktivitāti par aprites ekonomiku – projekts “Dod pieci! Esi apritē!”

Noslēdzies projekta “Dod pieci! Esi apritē!” materiālu izstrādes posms, un SIA “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parka URDA pasniedzējas uzsāk projekta otro daļu – izbraukuma nodarbības pie Vidzemes novada tehnikumu jauniešiem, lai ar interaktīvu materiālu, uzdevumu un spēļu palīdzību turpinātu pilnveidot jauniešu zināšanas par aprites ekonomiku un vides jautājumiem.

Pirmā pieturvieta, kurā piestāja SIA “ZAAO” īpašais autobuss ar dabas un tehnoloģiju parka URDA vides projektu vadītāju sagatavoto nodarbību – Valmieras tehnikums, satiekot aizrautīgos jauniešus no pavāru un pārtikas produktu ražošanas tehniķu grupām.

Tikšanās laikā jauniešiem tiek dota iespēja padziļināti izprast Latvijā audzēta ābola dzīves ciklu, vedinot aizdomāties par to, cik daudz un dažādus procesus ietver ne vien pats audzēšanas, bet arī ražošanas cikls, uzskatāmi ļaujot saprast, kādas darbības un resursi tiek iekļauti un patērēti līdz tam brīdim, kamēr sulīgais auglis nonāk veikalā. Netiek aizmirsts arī par to, kā galaproduktu – ābolu – var izmantot pilnībā – ko darīt ar sēklām, mizām un izspiedām.

Nodarbībā jauniešiem jāiejūtas arī pilsētvides plānošanas speciālista ādā, kur, ievērojot konkrētus nosacījumus, jāizveido videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgs pilsētvides koncepts, aizdomājoties gan par jēgpilnu infrastruktūru, ekonomiskāko veidu, kā uzbūvēt velo celiņus, gan par to, kāpēc pilsētvidē vajadzīgi koki un ko tai dod urbānie mazdārziņi. Visam pa vidu arī asprātīgi un izzinoši uzdevumi gan par aprites ekonomiku, gan citām šobrīd tik aktuālajām vides tēmām.

Nodarbību noslēdz Latvijā iemīļotā CILPO.LV interaktīvā spēle, kura projekta ietvaros izstrādāta īpaši aprites ekonomikas tematam – “Cilpo apritīgi”. Spēles laikā iespējams izkustināt kājas un caur izzinošām un asprātīgām jautājumu cilpām, aktualizēt videi draudzīga dzīvesveida paradumu nostiprināšanos.

Izbraukuma nodarbība Valmieras tehnikumā (16.05.2023.)
Scroll to Top
Skip to content