ZAAO logo

Ar interaktīvu cilpošanas spēli un citām aktivitātēm jaunieši tiks aicināti domāt par aprites ekonomiku

Gada nogalē “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku URDA uzsākuši darbu pie nozīmīga projekta – “Dod pieci! Esi apritē!”, kas nākamā gada laikā ļaus realizēt virkni ar videi draudzīga dzīvesveida izglītojošu pasākumu īstenošanu jauniešiem, aktualizējot mūsdienu sabiedrībai tik ļoti svarīgo aprites ekonomikas tēmu.

Ar interaktīvu cilpošanas spēli un citām aktivitātēm jaunieši tiks aicināti domāt par aprites ekonomikuAr “Latvijas vides aizsardzības fonds” atbalstu “Daibes ilgtspējas centrs” gada izskaņā uzsācis darbu pie sava jaunākā projekta “Dod pieci! Esi apritē!”. Projektā plānotās aktivitātes vērstas uz sistemātiski izglītojošu un atraktīvu darbību, lai ar īpaši izstrādātu nodarbību, interaktīvās spēles un citu materiālu palīdzību turpinātu izglītot jauniešus par aprites ekonomiku, attīstot kritisko domāšanu un pētniecības prasmes.

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā – Boriseviča norāda, ka biedrības galvenais uzdevums ir sabiedrības izglītošana dažādos jautājumos, kas saistīti ar ilgtspējīga dzīvesveida aktualizēšanu. Biedrība, kura savā pastāvēšanas laikā īstenojusi vairākus veiksmīgus projektus, nemitīgi meklē arvien jaunas iespējas, lai pievērstu un noturētu jauniešu uzmanību. “Viens no šī projekta galvenajiem materiāliem tiks izstrādāts sadarbība ar CILPO.LV, kopā radīsim interaktīvu spēli “Cilpo apritīgi”, kas jauniešiem ļaus izkustēties, būt dabā un caur asprātīgu un izglītojošu jautājumu (cilpu) palīdzību uzzināt, ko izmainīt savos ikdienas paradumos, lai darbotos līdz ar aprites ekonomikas pamatprincipiem. Pagājušā gadā veiksmīgi realizētais projekts „Radi, lieku neradot!”, kurā šo tēmu aizsākām, parādīja, cik svarīgi ar jauniešiem par šo runāt atraktīvā veidā, priecājos, ka iesākto varēsim turpināt, pievienojot jau izstrādātajiem materiāliem – komiksiem, spēlēm, papildinātajai realitātei, video un infografikiem arī interaktīvu spēli un īpašus stendus. Materiālus veidosim tā, lai pedagogi tos varētu integrēt jebkurā mācību priekšmetā, atbalstot kompetenču pieeju izglītībā,” tā  SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā – Boriseviča.

Projekta ietvaros tiks izstrādāta arī lielformāta spēle –  stends, kas atainos konkrēta produkta – ābola dzīves ciklu. Ābols ir Latvijas sezonālais auglis, kas uzskatāmi ļaus saprast, kādi procesi tiek iekļauti un resursi patērēti līdz tam brīdim, kamēr produkts nonāk veikalā. Stends būs pārvietojams un ērti lietojams, lai izmantotu mācību procesa laikā. Tiks izstrādāts arī interaktīvs makets, kurš aktualizēs transporta piesārņojumu un pārvietošanās alternatīvas. Izmantojot īpašo ZAAO autobusu, plānots realizēt izbraukuma nodarbības. Projekts noslēgsies ar klātienes pasākumu jauniešiem, kurš ietvers dažādas aktivitātes – atkritumu poligona iepazīšanu, lekcijas, diskusijas un ražotāju pieredzes stāstus par resursu patēriņu un izmantošanu. Projektu paredzēts īstenot līdz 2023. gada beigām.

Biedrības veiktajām aktivitātēm iespējams sekot līdzi:  urda.lv, FB: urda.lv, INST: urda_dtp .

Projektu ,, Dod pieci! Esi apritē!”  (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/89/2022) finansē “Latvijas vides aizsardzības fonds”, realizē ,,Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku URDA.

Scroll to Top
Skip to content