ZAAO logo

Cēsu novadā atklās divus aprites skapjus

Biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” 2023. gada maijā saņēma finansējumu iniciatīvas “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” un Cēsu novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā, lai radītu paliekošas pārmaiņas Cēsu novadā, ieviešot bezatkritumu principus. Sadarbībā ar SIA “ZAAO” īstenota aktivitāte “APRITES SKAPIS”, izveidojot un uzstādot divus aprites skapjus SIA “ZAAO” EKO laukumos – Lapsu ielā 19, Cēsīs, un poligona “Daibe” EKO laukumā, Cēsu novadā.

Aprites skapja atklāšana Cēsīs, Lapsu ielā 19, notiks 5. oktobrī plkst. 16.00. Tās laikā plānota tikšanās ar skapja idejas autoriem, kā arī neliela radoša darbnīca, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja pārveidot veco apakštasīti par puķu podu. Savukārt poligona “Daibe” EKO laukumā Aprites skapi atklās 6. oktobrī plkst. 14.00. Pasākuma laikā būs iespēja doties izpētes braucienā pa poligonu, iepazīties ar atkritumu apsaimniekošanas procesu tajā.

Skapjus izveidojuši amatnieki Emīls Hlevickis un Rihards Treijs, ievērojot aprites ekonomikas principus – kā materiālus izmantojot jau nolietotas mēbeles, sadzīves priekšmetus. To mērķis ir neizmest lietas, kas vēl derīgas lietošanai, kā arī sekmēt izpratni par aprites ekonomiku, kas palīdzētu sasniegt kopējos ES mērķus atkritumu apjoma samazināšanā.

Skapjos ikvienam ir iespēja nogādāt vai paņemt vēl lietojamas sadzīves mantas – grāmatas, traukus, kas ir labi, tīri un lietojami, kā arī instrumentus, tādus kā rokas zāģis, lāpsta vai līmeņrādis (svarīgi – darbojas bez baterijām un elektrības).

Aktivitāte tiek īstenota ar iniciatīvas “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” atbalstu, kuru Latvijā īsteno pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Zaļā Brīvība”, pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālajam atbalstam. Materiāls atspoguļo aktivitātes “APRITES SKAPIS” īstenotāja viedokli.

Logo rinda aprites skapis

Scroll to Top
Skip to content