ZAAO logo

Festivāla “Laba Daba” apmeklētājiem nodrošināta iespēja šķirot atkritumus

Ar patiesu ieinteresētību no Mūzikas un mākslas festivāla “Laba Daba” organizatoriem SIA “ZAAO” (ZAAO) uzsāk plašu atkritumu šķirošanas piedāvājumu lielos pasākumos.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Mums ir tālejoši mērķi vides sakopšanā! Lai tos īstenotu, katram ir jāuzņemas atbildība par savas tuvākās apkārtnes nepiesārņošanu, jo tikai tā varam virzīties uz ilgtspējīgu, videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu valstī un visā pasaulē. Patiesi novērtējam sadarbību ar festivāla “Laba Daba” organizatoru komandu, kopā attīstot nepieciešamo atkritumu šķirošanas piedāvājumu lieliem pasākumiem. Lai izdodas DARĪT DABAI LABU!”

Pasākuma apmeklētājiem būs pieejami ap 70 speciāli marķēti konteineri vieglā iepakojuma, stikla iepakojuma un BIO atkritumu šķirošanai. Neskaidros jautājumus par šķirošanas procesu būs iespējams uzdot pasākuma brīvprātīgajiem palīgiem.

Par videi draudzīgu rīcību sestdien, 6.augustā, festivāla teritorijā interesenti aicināti diskutēt Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” (URDA) vides izglītības autobusā, kur savus iedvesmas vārdus videi draudzīgai rīcībai teiks arī skudra Urda. URDA piedāvās vides izziņas meistarklases visa vecuma interesentiem.

Ko ievietot katrā no pasākuma teritorijā esošajiem konteineriem?

ŠĶIROTI ATKRITUMI – STIKLA PUDELES UN BURKAS – paredzēts stikla pudelēm un burkām, kurās nav šķidruma, tās var būt ar etiķetēm, metāla vāciņiem un gredzeniem.

ŠĶIROTI ATKRITUMI – vieglais iepakojums – PAPĪRS, POLIMĒRI, METĀLS – paredzēts saplacinātām papīra un kartona kastēm un kārbām, metāla skārdenēm un bundžām, plastmasas, dzērienu pudelēm, kartona dzērienu pakām.

BIO ATKRITUMI – jāievieto pārtikas produktu atliekas – augļi, dārzeņi, piena produkti, miltu izstrādājumi, gaļas un zivju produkti. NEŠĶIROTI SADZĪVES ATKRITUMI – pārstrādei nederīgs materiāls. Paredzēts čipsu, konfekšu, saldējumu u.tml. papīriem, folijas izstrādājumiem, vienreiz lietojamiem papīra, putuplasta, plastmasas traukiem, papīra salvetēm un dvieļiem, krējuma, margarīna, jogurta trauciņiem, autiņbiksītēm un higiēnas piederumiem.

Scroll to Top
Skip to content