ZAAO logo

Hakatonā ‘’DaibeZero’’ aicina pieteikt idejas atkritumu pārstrādei

Lai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu, vides entuziasti, jaunie uzņēmēji, zinātnieki un idejām bagāti cilvēki aicināti piedalīties ideju maratonā jeb hakatonā “DaibeZero” un radīt inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā tekstila, komposta, polimēru un stikla šķiedras atkritumiem.

2023. gada 23. un 24. septembrī Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (AEC) “Daibe” un koncertzālē ‘’Valmiera’’ notiks jau otrais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons “DaibeZero”.

Divās dienās, 48 stundu laikā, komandas savstarpēji sacentīsies, lai radītu idejas prototipu ar iespēju risināt pārstrādes problēmu vienam no 4 atkritumu veidiem – nolietotam tekstilam; kompostam, kas rodas no nešķirotu sadzīves atkritumu bioloģiski noārdāmo atkritumu frakcijas; polimēriem – polipropilēnam, polistirolam; stikla šķiedras ražošanas atkritumiem.

Lai noteiktā apjomā un termiņā sasniegtu Eiropas Savienības direktīvās noteiktos mērķus apglabājamo atkritumu apjoma samazināšanai no 2035. gada, Latvijā ir jāpalielina atkritumu pārstrāde, kā arī jāveicina aprites ekonomikas attīstība, apzinoties to, ka Latvijā atkritumu pārstrādē joprojām ir brīvas nišas. Ņemot vērā, ka SIA “ZAAO” darbības reģionā pārstrādei derīgus atkritumus iedzīvotāji nodod pārsvarā bez maksas, atkritumu pārstrādes veicināšana ir nozīmīga arī šķirošanas infrastruktūras attīstībā, uzsver SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “SIA “ZAAO” kopā ar sadarbības partneriem turpinās neatlaidīgi meklēt dažādu atkritumu pārstrādes iespējas, tādējādi gan uzsverot šķirošanas nozīmīgumu, gan vairojot šķirojamo atkritumu veidus visiem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī samazinot apglabājamo atkritumu daudzumu, kas ir būtiski dabas resursu saudzēšanā un Latvijas ilgtspējas veidošanā kopumā.”

Pirmais šāda formāta pasākums norisinājās 2021. gadā, kad žūrija par labāko atzina starptautiskās komandas “Air Glass Technology“ ideju par stikla šķiedras atkritumu pārstrādi ķieģeļos un citos celtniecības materiālos. Hakatona uzvarētāji ieguva 10 000 eiro naudas balvu savas idejas attīstīšanai.
Arī šajā gadā hakatona galvenā balva ir 10 000 eiro.

Gan individuālie, gan komandu pieteikumi tiek gaidīti no 3. aprīļa līdz 31. augustam. Komandā drīkst pieteikt līdz 5 dalībniekiem, maksimālais komandu skaits – 10. Potenciālajām komandām, iepriekš piesakoties, ir iespēja apmeklēt arī AEC “Daibe”, lai klātienē novērtētu pārstrādei pakļaujamo materiālu veidu, apjomu un uzdotu interesējošos jautājumus. Pasākuma nolikums un pieteikšanās anketa atrodama tīmekļa vietnē www.daibezero.lv.

Hakatonu organizē SIA ‘’ZAAO’’ kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Valmieras Attīstības aģentūru. Pasākuma sadarbības partneri – AS ‘’Valmieras stikla šķiedra’’, AS ‘’AJ Power Recycling’’, SIA “Lofbergs Baltic” un citi.

Seko mums:
www.daibezero.lv
Facebook lapā Hakatons DaibeZero 

Informāciju sagatavoja:
Alise Krīgere
Hakatona “DaibeZero” organizatoru komandas pārstāve

DaibeZero hakatons

Scroll to Top
Skip to content