ZAAO logo

Kā pareizi rīkoties ar eglīti pēc svētkiem?

SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā ZAAO) aicina uz atbildīgu rīcību arī pēc svētkiem un brīdī, kad esiet nolēmuši, ka svētku rotas – egles – laiks jūsu mājās ir noslēdzies, izvēlēties sev atbilstošo veidu, kā to nodot vai izmantot tālāk. 

Kā rīkoties ar svētku egliLai nodrošinātu, ka egles nenonāk kopējā sadzīves atkritumu plūsmā vai netiek nomētātās tām neparedzētajās vietās, ZAAO līdz 2023. gada 15. janvārim egles, kuru garums nepārsniedz 2 metrus, bez maksas vāks gan no klientiem, gan pieņems visos esošajos EKO laukumos.

Pirms izmešanas lūdzam atbrīvot egli no svētku rotājumiem (arī spīguļiem) un novietot redzamā vietā blakus konteineram vai namu apsaimniekotāja norādītajā, speciāli ierīkotajā vietā.

Pēc 15. janvāra tās tiks vāktas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu, bet EKO laukumos – pēc zaļo atkritumu nodošanas cenrāža.

Savāktās egles ZAAO nogādās Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, kur priekšapstrādes centrā tās tiks nošķirotas no kopējā atkritumu apjoma, sašķeldotas un ievietotas kompostā tādējādi netiks apglabātas.

Ikviens iedzīvotājs, ņemot vērā savas iespējas, tiek aicināts izvēlēties videi draudzīgāku veidu kā izmantot egli, ietaupot resursus.

Lūk daži piemēri:

  • Izvēlies egli podiņā un to iestādi savā īpašumā vai uzdāvini kādam, kam ir pagalms.
  • Izmanto savas mājas apsildīšanai vai atdod egli kādam, kurš dzīvo ēkā ar malkas apkuri.
  • Painteresējies – varbūt nenokaltuša egle noder kādā zvēru audzētavā.
  • Iespējams egles zari noder par pārsedzamo materiālu vai augu balsta materiālu piemājas dārzā.
  • Saglabā to nākamajam gadam – jo egle bez skujām arī var būt ļoti dekoratīva.

Lai izdodas atrast ērtāko un videi draudzīgāko eglītes nodošanas veidu!

Scroll to Top
Skip to content