ZAAO logo

Noslēgusies akcija “Otrreiz modē”

Šā gada novembrī SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) savā darbības reģionā kopā ar sadarbības partneriem SIA”3R”, AS “AJ Power Recycling” un PURENN organizēja lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila akciju “Otrreiz modē”. Tās laikā tikai ZAAO EKO laukumos nodoti 75,8 kubikmetri jeb 9,7 tonnas tekstila. Akcijas dalībnieki piedalījās arī vērtīgu balvu izlozē.

Akcijas “Otrreiz modē” mērķis akcentēt, ka tekstila, apavu ilgtspēja ir gan kvalitatīvu lietu iegāde, gan to neizmešana, bet nodošana tālākai lietošanai, ja pašam palikusi neaktuāla, kā arī, lai parādītu, ka lietu otrreizēja nodošana, videi draudzīga rīcība ir ērta un viegla.

Akcijas laikā tika aizpildīti 724 pieteikumi, no tiem 164 – Balvos.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas nodaļas vadītājs Dinārs Sārs uzsver: “Liels prieks par iedzīvotāju aktivitāti, īpaši par daudzajiem pieteikumiem Balvu pilsētā. Tā apliecina, ka arī turpmāk mums ir jāpaplašina tekstila nodošanas iespējas, lai saudzētu vidi un samazinātu noglabāto atkritumu apjomu.”

“Iedzīvotāju lielā atsaucība liecina par augošo interesi šķirot tekstilu. Mēs uzskatām, ka tekstila šķirošanai ir jābūt ērti pieejamai pēc iespējas plašākam iedzīvotāju skaitam, tāpēc “AJ Power Recycling” turpina sadarbību ar ZAAO, lai nodrošinātu tekstila šķirošanas pieejamību reģionos. Padarot pieejamāku tekstila šķirošanu, iedzīvotājiem ir vairāk iespēju bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgā apģērba, apaviem un citiem tekstilmateriāliem, kas tālāk tiek nodoti otrreizējai izmantošanai un pārstrādei, nevis noglabāti atkritumu poligonā,” stāsta AS “AJ Power Recycling” valdes loceklis Uldis Skrebs.

Starp visiem akcijas dalībniekiem tika veikta izloze, balvas savā īpašumā iegūst:

  • Evita Buile (Valkas EKO laukums) un Raivo Sarelainens -Valmieras EKO laukums) – tvaika gludekli Philips Stand Steamer 3000 Series STE3160/30.
  • Eduards Kokorēvičs (Balvu EKO laukums) un Maija Hofeina (Salacgrīvas EKO laukums) – Gludekli Philips 7000 Series DST7050/70.
  • Anna Zlidne (Balvi) un Gunta Zemitāne (Raganas EKO laukums) – Brabantia veļas žāvēšanas statīvu HangOn 25m.
  • Aina Dambe (Balvi) un Sandra Birzgale (Valmieras EKO laukums) – ADLER Pūku noņēmēju AD 9617.
  • Nora Alksne (Priekuļu EKO laukums), Aivars Skuja (Salacgrīvas EKO laukums), Iveta Pugeja (Balvi), Līvija Martiņuka (Cēsu EKO laukums) un Sanita Tālberga (Strenču EKO laukums) – PURENN dāvanu komplektu.

Derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos un tekstila konteineros, kas izvietoti pilsētvidē, var nodot bez maksas arī ikdienā. Apģērbam, apaviem un mājas tekstilam ir jābūt tīram, sausam, bez bojājumiem, drīkst būt nedaudz atiruši pa vīli, bet ar stingru auduma struktūru. Derīgi ir visa veida apģērbi (krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures u.tml. gan vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas, mākslīgās ādas), dvieļi, aizkari, paklāji, kas nepārsniedz 1.5*2 metru izmēru, jostas, somas, gultas veļa, pārklāji, spilveni un segas, apavu pāris, jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, vizuāli vēl nēsājami – valkājami, lietojami. EKO laukumu darba laiki pieejami tīmekļa vietnē www.zaao.lv sadaļā EKO laukumi.

Konteineru saturs tiek regulāri savākts un pāršķirots. Tas tekstils, kas vēl var būt noderīgs, tiek laists otrreizējā apritē jeb tam dota jauna dzīve, bet tam, kas lietošanai vairs nav derīgs, tiek meklētas pārstrādes iespējas, piemēram, materiālus var izmantot enerģijas ieguvei.

Lai veicinātu tekstila šķirošanas iespējas un otrreizējo apriti Latvijā, “AJ Power Recycling” iesaistās tekstila šķirošanas sistēmas attīstībā, nodrošinot šķirošanas pieejamību, kā arī veicot atbildīgu tekstila materiālu savākšanu un apsaimniekošanu. Tekstila šķirošanas konteineru apsaimniekošanu nodrošina “AJ Power Recycling” sadarbības partneris SIA “3R”.

Scroll to Top
Skip to content