ZAAO logo

Sunīšos pieejams jauns EKO punkts

Janvāra izskaņā Siguldas novada Krimuldas pagasta Sunīšu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem lietošanā nodots pazemes atkritumu konteineru laukums, paplašinot šķirošanas infrastruktūru un padarot estētiskāku apkārtējo vidi.

Līdz šim Krimuldas pagasta Sunīšu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem bija pieejams EKO punkts ar 1,1 m3 konteineriem vieglā iepakojuma un stikla šķirošanai, ko iedzīvotāji izmantojuši aktīvi, jo kopumā adresē 2022. gadā savākts 114,65 m3 vieglā iepakojuma. Ņemot vērā, ka vieglā iepakojuma veidi, ko SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā – ZAAO) aicina nošķirot, palielinās, bet līdz ar depozīta sistēma attīstību stikla iepakojumu daudzums samazinās, Siguldas novada pašvaldība 2022. gada izskaņā īstenoja projektu, Sunīšu daudzdzīvokļu namu kvartālā izbūvējot 2 pazemes konteinerus, kas paredzēti vieglā iepakojuma šķirošanai.

EKO punkts SunīšosPapildus pazemes konteineriem ZAAO Sunīšos uzstādīja jaunus konteinerus stikla iepakojumam, tādējādi kopīgi ar pašvaldību izveidojot jaunu EKO punktu. Cerams – tas būs kā pamudinājums turpināt pareizi šķirot atkritumus, kas palīdz ietaupīt izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu. Pareiza atkritumu šķirošana samazina kopējo nešķiroto sadzīves atkritumu daudzumu, līdz ar to – maksu par tiem, jo pareizi sašķiroto atkritumu izvešana tiek nodrošināta bez maksas. Pareizi sašķiroti atkritumi arī veicina kopējo resursu  taupību, jo tiek samazināts apjoms, kas apglabāts poligonā. Tāpat tiek samazināti resursi, ko izmanto atkritumu pareizai apsaimniekošanai un, ņemot vērā, ka šķirotie atkritumi tiek nodoti pārstrādei, tiek ietaupīti produktu ražošanas resursi, veidojot ilgtspējīgāku vidi.

Sadarbībā ar pašvaldībām un namu apsaimniekotājiem, ZAAO darbības reģionā šobrīd ir izbūvēti 50 pazemes konteineru laukumi, kas paredzēti gan nešķirotiem, gan šķirotiem atkritumiem. Šādas infrastruktūras izveides iniciators visbiežāk ir pašvaldība vai namu apsaimniekotājs, kas vēršas pie ZAAO, kopīgi izvērtējot jauna laukuma veidošanas iespējas un lietderību. Būtiskākie ieguvumi no šādu konteineru izbūves ir gan iekšpagalma sakārtošana, vietas ietaupīšana citām aktivitātēm, gan arī tas, ka viena daļēji zemē ierakta konteinera ietilpība ir piecreiz lielāka nekā vienam 1,1 m3 konteineram, tādējādi samazina konteineru tukšošanas reisu daudzumu, ietaupot resursus un saudzējot vidi.

Vēršam uzmanību, ka izbūvētie pazemes konteineri paredzēti konkrētu namu iedzīvotājiem, bet ikviens ir aicināts šķirot atkritumus, izmantojot ZAAO izveidoto infrastruktūru – publiski pieejamos EKO punktus vai EKO laukumus, kuru adreses un darba laiki pieejami www.zaao.lv.

Scroll to Top
Skip to content