ZAAO logo

ZAAO, AJ Power Recycling un grupa Astro’n’out prezentē kustību ReGenPaaudze

15. jūnijā SIA “ZAAO” (ZAAO) Dabas un tehnoloģiju parkā URDA norisinājās kārtējā Dabas diena, kurā šoreiz īpaša vērība tika piešķirta tekstilam un tā pārveidošanai. Pasākuma mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību resursu efektīvai izmantošanai un atkritumu samazināšanai, sniedzot praktiskus piemērus un iespēju piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un aktivitātēs. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piešķirt kādai lietai otro dzīvi, atrast tai jaunu pielietojumu un piedzīvot muzikālu pārsteigumu vakara izskaņā.

ZAAO Vides izglītības nodaļas vadītāja Ieva Freimane-Mihailova uzsver: “Dabas dienas šoreiz bija īpašas, jo mēs ne tikai rādījām, kā lietas var iegūt otro dzīvi, bet arī iesaistījām sabiedrību praktiskās aktivitātēs, kas veicina ilgtspējīgu domāšanu un rīcību. Šogad ZAAO kopā ar grupu Astro’n’out un AS “AJ Power Recycling” ir uzsākuši #ReGenPaaudze kustību, cenšoties pievērst sabiedrības uzmanību mazajām darbībām, kas var samazināt atkritumu apjomu un negatīvo ietekmi uz vidi.”

Pasākuma laikā pārveidošanai bija pieejami arī materiāli no AS “AJ Power Recycling” tekstila šķirošanas konteineros rūpīgi atlasītiem krekliem, kas iztīrīti apģērbu tīrītavā “Irve”. Apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt savas prasmes radošu profesionāļu vadībā. Karīna Vītiņa palīdzēja pārveidot vecos T-kreklus ar termoapdruku, tikmēr Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāvju Ingas Bergas-Bīriņas un Laines Uzulēnas vadībā dalībnieki varēja izveidot skaistus zīmējumus no plastmasas maisiņiem.

“Tekstila tēmas aktualitāti vēlreiz apstiprināja apmeklētāju plašā atsaucība un aktīvā dalība. Dažādās radošajās darbnīcās apmeklētājiem bija lieliska iespēja izzināt to, ka it kā vairs nevajadzīgam tekstilam ir tik dažādas pārstrādes iespējas. Esmu pārliecināts, ka tieši radošo darbnīcu pieeja ir veids, kā mēs spēsim pārliecināt arvien vairāk cilvēku aizdomāties par viņu tekstila izmantošanas paradumiem. Priecājamies, ka šajā notikumā varējām būt kopā ar mūsu #ReGenPaaudze draugiem. Šajā sadarbībā ir satikušies partneri, kurus vieno kopīgas vērtības un vēlme iedvesmot mainīt savus ikdienas paradumus labākas nākotnes vārdā,” dalās AS “AJ Power Recycling” valdes loceklis Uldis Skrebs.

Aizraujošus paraugdemonstrējumus rādīja tērpu māksliniece Aiva Zīle, pārveidojot vīriešu kreklus interesantās, gaumīgās un neatkārtojamās sieviešu kleitās. Savu dienas laikā radīto tērpu katrs varēja atrādīt kopīgā modes skatē, tā piešķirot tam īpašu vērtību un nozīmi.

Apmeklētāji varēja arī piedalīties karodziņu šūšanas darbnīcā no auduma, doties izpētes braucienā pa Aprites ekonomikas centru “Daibe”, piedalīties orientēšanās spēlē “Cilpo meža takā”, apgūt šķirošanas ABC, kā arī atgūt spēkus, atpūšoties šūpuļtīklos.

Vakara noslēgumā notika īpašs grupas Astro’n’out dalībnieku koncerts. Māra Upmane-Holšteine atklāja koncertu ar ievadvārdiem: “Esam kopīgi iesākuši kustību #ReGenPaaudze, kurā mēs sveicam katru soli ilgtspējīgākas domāšanas un rīcības virzienā. Esam radījuši šķietami nelielu kamoliņu, kurš, cerams, mums visiem kopā ritināsies nevis ārā, bet velsies aizvien lielāks un spēcīgāks, lai mēs visi kopā varētu veidoties par videi draudzīgāk domājošu sabiedrību.”

Koncerts radīja patīkamu atmosfēru, kurā visi pasākuma apmeklētāji varēja baudīt mūziku un atpūtu pēc aktīvās dienas. Laikapstākļi lutināja, radot ideālu vidi ģimenēm, lai kopā pavadītu vērtīgu un izglītojošu sestdienas vakaru.
Šī vasara solās būt notikumiem bagāta. #ReGenPaaudze kustība turpinās būt klātesoša gan pilsētu svētkos, gan dalīties ar dažādiem pārsteigumiem.

Tiekamies vasarā un Dabas dienās jau rudenī!

Dabas diena Dabas un tehnoloģiju parkā URDA (Foto: Vilnis Slūka):
Scroll to Top
Skip to content